Засідання в листопаді

Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Донецький обласний еколого-натуралістичнийм центр (ДОЕНЦ) 14 листопада 2024 в режимі онлайн провели чергове засідання Донецького обласного дитячого екологічного парламенту (ДЕП) за темою «Зміна клімату. До чого тут ми?».

Зустріч із залученням Всеукраїнських парламентарів ініціювали вихованці Донецького обласного еколого-натуралістичного центру (ДОЕНЦ), лідери ДЕПу в Донецькій області. Засідання проходило у форматі «Відкриті діалоги», до якого долучилося 98 осіб — це здобувачі освіти Донеччини, зокрема студенти Донбаського державного педагогічного університету, члени Всеукраїнського ДЕПу з Києва, Одеси, Шостки та Київської, Одеської, Сумської областей. Під час засідання відбувся телеміст з таборівцями «Смарагдового міста» (с. Оринин, Хмельницька область), де проходив обласний етап Всеукраїнської еколого-патріотичної гри «Паросток».

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся директор ДОЕНЦ Олександр Паращенко, який проанонсував про запуск місячника «Екокібер екоциду на Донеччині» до 1000 днів війни від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У роботі ДЕПу взяли участь поважні гості: директорка департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Тетяна Сідашева та директор Національного еколого-натуралістичного центру МОН України Володимир Вербицький.

Гості наголошувати на необхідності розвитку мережі ДЕП.

Під час роботи було розглянуто такі питання:

  1. Зміна клімату чи кліматична криза — як ми це розуміємо.
  2. Як сприяємо зміні клімату і чи зможемо відмовитись від деяких звичок задля протидії зміни клімату.
  3. Наше правило 3-Е енергетично, екологічно і економічно.З досвіду інших країн і власні думки, як в Україні розвивати енергетику у громадах.
  4. Що можемо зробити для вирішення проблеми зміни клімату. Прийняття відповідальних рішень.

«Зміна клімату. До чого тут ми?». Діти поділилися інформацією про зміну клімату, обговорювали причини, що сприяють цьому. Усіх присутніх вразили статистичні дані щодо інформації про те, що ІТ-гігант Google, Microsoft та інші через роботу штучного інтелекту за пів року 2024 року збільшили викиди вуглекислого газу більше ніж на 50% у порівнянні з минулим роком.

Учасники представляли проєкти, генерували ідеї з протидії зміні клімату, надавали свої пропозиції для обговорення, показали присутнім авторський мультфільм.

Лідери ДЕПу запропонували усі ідеї об‘єднати та розробити «Кишеньковий екомотиватор з протидії зміні клімату і заощадження природних ресурсів».

У реаліях сьогодення молодь Донеччини не лише усвідомлює важливість екологічних проблем, але й сприяє їх активному вирішенню, пропонуючи креативні та інноваційні підходи для збереження нашої планети.

Догори