З 25 листопада по 10 грудня 2024 Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром проведено цикл заходів у межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Упродовж двох тижнів на сторінці застосунка Іnstagram ДОЕНЦ тривав фотоконкурс «Подаруй посмішку світу». Учасники залюбки ділилися власними фото та розповідали про себе і свої захоплення; перебіг конкурсу доступний для перегляду за покликанням https://youtu.be/IQf0D4C_P8U?si=6GbYyRD1Odbg77-s. Всі учасники отримали сертифікати, найбільша кількість вподобайок за результатами кількості відміток становила 1733.
На заняттях у гуртках розглядалися ситуативні вправи «Життя без насильства». Дітей було проінформовано про проблему торгівлі людьми і правила безпечних подорожей. Переглядали фільмів «Ми проти насильства», «Розірви коло».
Як символ підтримки та дружби вихованці центру малювали долоньки добра, оформлювали свої малюнки у цілі полотна і поширювали на сторінках у соціальних мережах закладу.
До акції «Синя стрічка» гуртківці та педагоги власноруч виготовили стрічку та, прикріпивши її на одяг, продемонстрували спротив до вчинення насильницьких дій та знущання з дітей.
Практичним психологом центру підготовлено добірку корисної інформації як для педагогів, так і для батьків «Насильству СТОП!», запропоновано відео та анімовані фільми для спільного перегляду з батьками на морально-етичну тематику, які розкривають виховні аспекти та стосунки батьків-дітей, спрямовані на покращення взаєморозуміння між поколіннями. Проведено статистично-аналітичну роботу: анкетування серед вихованців щодо загальної обізнаності про їхні права та обов’язки, визначення рівня емпатії та опитування відносно власної думки гуртківців про булінг та його запобігання.
З вихованцями ДОЕНЦ було проведено бесіду з елементами тренінгу «Чому виникає агресія?». Відбувся обмін думками на основі казки «Бридке каченя». Гуртківці висловлювали власну думку про агресію як емоцію, реакцію та психічний стан, вчилися визначати особисті кордони та ділилися роздумами про суспільну думку та її значення у житті людини, попрацювали з колом емоцій та спектром почуттів у певному стані.
Педагоги ДОЕНЦ переглядали документальний фільм «Поруш тишу». Стрічка про проблему сімейного насилля дала усвідомити кожному глядачеві глобальність даної проблеми від першої особи постраждалих та фахівців, які працюють з вразливою категорією.
Приділено значну увагу актуальному на сьогодні негативному прояву – кібербулінгу під час обговорення презентації «Як не стати жертвою кібербулінгу».
На базі Святошинського дитячого будинку-інтернату та дитячої бібліотеки «Промінець» (м. Київ) було проведено тематичні заняття. У знак поваги до діяльності волонтерів вихованці та внутрішньо переміщені особи виготовлять червоні серденька, які були передані волонтерам Червоного Хреста
Загальна кількість охоплення учасників акції понад 1000 осіб.
Проведені заходи привернули увагу спільноти до проблеми насильства в суспільстві та закликають кожного з нас не залишатися осторонь.