Лідери Донецького обласного дитячого екологічного парламенту діляться проєктами зі збереження довкілля
Відбулося чергове онлайн-засідання Донецького обласного дитячого екологічного парламенту (ДЕП), присвячене темі «Я бачу шкоду довкіллю. Що робити?». Захід організовано Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром (ДОЕНЦ).
У засіданні взяли участь 65 учнів закладів освіти області, вихованці ДОЕНЦ. Захід пройшов у форматі презентації проєктів, які представили здобувачі освіти Костянтинівської, Званівської та Соледарської територіальних громад.
Під час засідання учасники розглянули питання, пов’язані із забрудненням довкілля, методами його відновлення та можливостями зменшення шкідливого впливу на природу.
Говорили про ефективність очищення води від вуглеводнів нафти за допомогою сорбентів із різною матрицею, визначення токсичності ґрунтів методом біотестування, вплив важкої автомобільної техніки на якість повітря. Активісти ДЕП поділилися своїми пропозиціями щодо популяризації екологічного способу життя та його доступності для широкого загалу.
Гостя заходу, провідна фахівчиня з екологічної освіти Регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» Галина Семеніхіна, розповіла про негативні наслідки воєнних дій для біорізноманіття та природоохоронного фонду Донеччини.
Учасники засідання висловили власну екологічну позицію та переглянули відеоролик «Збереження довкілля. 5 простих кроків», який записали лідери ДЕП.
Окремою частиною заходу стала віртуальна екскурсія до екомузею ДОЕНЦ 5-R. Також було презентовано інформаційний буклет «Екокібер», розроблений вихованцями центру для привернення уваги до масштабів екологічної шкоди, завданої російською агресією: https://surl.li/dsjhwt
Захід продемонстрував високий рівень екологічної свідомості учнівської молоді Донеччини. Діти активно цікавляться проблемами довкілля, шукають шляхи їхнього вирішення та прагнуть зробити свій внесок у покращення екологічної ситуації в регіоні.