Обласна науково-практична конференція учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво» у 2025 році проходила з 24-28 березня. У цьому році Конференція проводилась в 2 етапи. Перший етап – заочний (відбірковий), другій етап – дистанційний. На другий етап було відібрано 88 науково-дослідницьких робіт. У Конференції взяли участь 94 юних дослідники, біологи, зоологи, винахідники та раціоналізатори, екологи та психологи з 20 територіальних громад Донецької області: Андріївської (2), Волноваської (2), Великоновосілківської (1), Добропільської (1), Костянтинівської (11), Комарської (1), Краматорської (16), Курахівської (2), Лиманської (7), Маріупольської (1), Миколаївської (1), Мирноградської (1), Нікольської (3), Новогродівської (1), Покровської (2), Сіверської (1), Слов’янської (5), Соледарської (1), Торецької (1), Удачненської (1) та 16 робіт (19 здобувачів освіти) з м. Одеси та Одеської області (Чорноморськ, Арциз), 5 робіт вихованців м. Марганець Дніпропетровської області та по 1-ій роботі з Полтавської, Харківської та Івано-Франківської областей.
Плідно працювало 6 секцій: «Юний дослідник», «Ботаніка
та рослинництво», «Енергія і середовище», «Зоологія і тваринництво», «Винахідницькі та раціоналізаторські проєкти», «Екологія та здоров’я». Здобувачі освіти змістовно розкрили свої дослідження, демонструючи цікаві презентації та доповіді.
Секція «Юний дослідник»: 13 робіт;
Секція «Ботаніка та рослинництво»: 7 робіт;
Секція «Енергія і середовище»: 7 робіт;
Секція «Зоологія та тваринництво»: 29 робіт;
Секція «Винахідницькі та раціоналізаторські проєкти»: 7 робіт;
Секція «Екологія та здоров’я»: 25 робіт.
Від вихованців ДОЕНЦ було представлено 27 робіт у всіх секціях.
У цьому році зросла кількість якісних робіт науково-дослідницького характеру. Більшість робіт виконані на належному рівні та представлені у вигляді презентацій, проєктів. Конференція допомагає спілкуванню та обміну досвідом між здобувачами освіти в різних куточках нашої держави та поступово виходить за межі Донецький області, сприяє співробітництву та обміну досвідом дослідників з різних областей України. Наші дослідники вкотре довели, що і у воєнний час вони своїми ділами та роботами наближають нашу перемогу не тільки на полі бою, а й — науковій сфері. Цікавими були дослідницькі роботи вихованців з «Рішельєвського наукового ліцею» м. Одеси та Одеського державного аграрного університету в секції «Зоологія та тваринництво», вихованців м. Марганець Дніпропетровської області, Донбаського державного педагогічного університету в секції «Екологія та здоров’я», представників з м. Арциза Одеської області в секції «Винахідницькі та раціоналізаторські проєкти», «Ботаніка та рослинництво». Багато робіт з питань енергоефективності та енергонезалежності представлено здобувачами освіти відокремленого структурного підрозділу «Костянтинівський індустріальний фаховий коледж ДВНЗ «Донецький національний технічний університет».
Всі практичні та науково-дослідницькі роботи довели необхідність бережливого ставлення до екології та були присвячені розкриттю екологічних проблем, збереженню природних ресурсів, біорізноманіттю, енергоефективності, збереженню здоров’я людини, психологічних аспектів життя в соціумі на шляху відновлення України після Перемоги.
З протоколами Конференції можна ознайомитися на сайті ДОЕНЦ за покликанням: http://www.donoenc.com.ua/protokoly/