25 листопада на кафедрі екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася міжнародна конференція присвячена обговоренню програми неформальної освіти для підлітків, розробленої фахівцями кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ у рамках Екопроекту від посольства Фінляндії в Україні «Збереження біорізноманіття: знати і діяти».
Програму пілотували дитячі центри Карітас з різних регіонів України.
Організатори заходу: кафедра екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, БО «Благодійний фонд «КарітасЧернівецької Епархії».
Керівник проекту: Марія Федоряк – доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ.
Учасники конференції: представники Благодійного фонду «Карітас Чернівці», посольства Фінляндії в Україні, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА, пілоти-тренери дитячих центрів Карітас з різних регіонів України, науковці з вітчизняних і закордонних вузів, представники БМАНУ та Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, вчителі шкіл і ліцеїв, представники екоцентрів і закладів позашкільної освіти.
Програма заходу була така:
– презентація програми неформальної освіти для підлітків «Збереження біорізноманіття: знати і діяти»;
– Звітування тренерів (співробітники дитячих центрів «Карітас»);
– виступ експерта з питань збереження біорізноманіття проф. Пера Ангельстама (Шведський аграрний університет) за темою «Біорізноманіття очима науковців Скандинавії» (онлайн).
Наприкінці заходу було проведено майстер-клас, протягом якого кожен учасник мав можливість навчитися виготовляти прості пляшкові моделі мікрокосми та вирощувати мікрозелень у домашніх умовах.
Дякуємо організаторам конференції за корисну та цікаву інформацію!